KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14946126
nr 1494 6126
Erik Viktorson
(f. 1912), Sverige
Teckning, Kvinna. Signerad, daterad 1982. Blyerts: 18x21 cm, yttermått inklusive ram: 26x29 cm
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 18:26:43
3/10 16:05:46